ساحل لارا آنتالیا در تور آنتالیا

ساحل لارا آنتالیا محبوب ترین ساحل شهر آنتالیا به شمار می رود. این منطقه را بیشتر به دلیل وجود هتل های لوکس ۵ ستاره در آن می شناسند. دسترسی آسان و راحت به وسایل نقلیه عمومی نیز از جمله ویژگی های دیگر ساحل لارا است که از نظر گردشگران اهمیت بسیاری را داراست. چنانچه قصد دارید به ساحل لارا سفر کنید و به دنبال اطلاعاتی مفید در رابطه با این مکان دیدنی می گردید با ادامه مطلب همراه ما باشید.

درباره ساحل لارا آنتالیا

در تور آنتالیا ساحل ماسه ای بسیار زیبا و تمیز لارا در فاصله ۱۲ کیلومتری از شرق آنتالیا واقع شده است. این شهر یکی از زیباترین شهرهایی است که در سواحل مدیترانه به چشم می خورد. از این منطقه می توان مناظر تماشایی کوه های مقابل را به خوبی مشاهده نمود. ساحل لارا آنتالیا که در زبان ترکی با اسم لارا پالجی از آن نام برده می شود از مساحتی به وسعت ۱۸۰۰۰۰۰ مترمربع برخوردار است و از این جهت توانسته است عنوان بزرگترین مکان تفریحی در شهر آنتالیا ترکیه را به خود اختصاص دهد. ساحل لارا ساحلی شنی به طول ۸ کیلومتر است که با صخره های شهر از سمت شرق آغاز می شود و با عبور از آبشار دودن آنتالیا به خلیج آنتالیا می رسد. ساحل لارا به جهت برخورداری از آب ساحلی تمیز و محیط پاک موفق به دریافت گواهینامه پرچم آبی از اتحادیه اروپا گردیده است. لارا به دلیل آن که تنها ۶ کیلومتر با مرکز شهر آنتالیا فاصله دارد به عنوان یکی از نزدیکترین مناطق تفریحی به آنتالیا به شمار می رود. این منطقه زیبا ساحلی پوشیده از شن ها و سنگ ریزه ها، آب های بسیار تمیز و امواجی نرم و ملایم دارد. نکته جالب توجه دیگر در رابطه با منطقه لارا برخورداری آن از آب و هوای مدیترانه ای است که این موضوع موجب گردیده در تمام طول سال در این منطقه شاهد وجود هوای گرم و دلپذیری باشیم. به همین دلیل به نظر می رسد مناسب ترین زمان برای پیشنهاد به گردشگرانی که قصد سفر به ساحل لارا آنتالیا را دارند آن است که برای بازدید از این ساحل منحصر به فرد و بی نظیر در روزهای پایانی اردیبهشت ماه تا روزهای پایانی تیرماه اقدام به مسافرت به این مکان نمایند.

جاذبه های ساحل لارا آنتالیا

به گزارش سفر باتو ، ساحل لارا از جمله مهم ترین و پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری است که در آنتالیا وجود دارد. به منظور این که گردشگران در سفر خود به ساحل لارا لحظات دلنشین تر و شادتری را تجربه نمایند و رفاه حال بیشتری داشته باشند مکان های دیدنی بسیاری در این منطقه ایجاد گردیده است به طور مثال پارک های آبی جذاب و بی نظیر، تورهای شنا و قایق سواری در آبهای نیلگون دریای مدیترانه و نیز امکاناتی به منظور انجام انواع ورزش های ساحلی. نکته قابل توجه دیگر در رابطه با دیدنی های ساحل لارا آنتالیا وجود آبشار دودن آنتالیا است که یکی از جاذبه های فوق العاده آنتالیا به شمار می رود. به همین جهت گردشگرانی که به قصد گردش و تفریح به ساحل لارا سفر می کنند این فرصت را نیز در اختیار خواهند داشت که آبشار زیبای دودن را مشاهده نمایند. گفتنی است این آبشار دیدنی از ارتفاع چهل متری از بالای صخره ها به دریای مدیترانه می ریزد.

 

ساحل لارا آنتالیا از چه امکاناتی برخوردار است؟

خوب است بدانید امکانات مناسبی که در ساحل زیبای لارا فراهم گشته است همه ساله تعداد زیادی از گردشگران را از نقاط گوناگون دنیا به این مکان می کشاند. امکاناتی نظیر باشگاه، مکان مخصوص جهت اجرای اسکوتر و موتور، زمین مخصوص والیبال ساحلی، زمین مخصوص فوتبال، پارک عجایب، محوطه مخصوص جهت اسکیت و فوتبال ساحلی، تجهیزات به منظور شنا و غواصی و قایق سواری، صندلی های ساحلی به همراه چتر، انواع پلاژها، کافه ها و نیز بهترین رستوران های آنتالیا جذابیت فوق العاده ای را برای سفر و بازدید از این مکان فراهم نموده است.

 

هتل های ساحل لارا آنتالیا

از آنجایی که ساحل لارا فاصله اندکی از مرکز شهر دارد گردشگران می توانند با استفاده از اتوبوس به آسانی خود را به مرکز شهر برسانند و از امکانات موجود در شهر بهره مند گردند. علاوه بر این به دلیل آن که از ساحل لارا آنتالیا تا فرودگاه آنتالیا در حدود ۱۲ کیلومتر فاصله وجود دارد گردشگران خارجی می توانند رفت و آمد آسان تری را به این منطقه داشته باشند. گردشگرانی که تمایل دارند در طول سفر خود در یکی از اقامتگاه های فوق العاده ساحل لارا ساکن شوند دو انتخاب را در پیش روی خود خواهند داشت. یکی این که هتل هایی را جهت اقامت انتخاب کنند که در سمت خط ساحلی قرار گرفته اند. مزیت اقامت در این هتل ها آن است که اغلب آنها ساحل خصوصی دارند یعنی هر زمانی که مسافران اراده کنند می توانند از اتاق محل اقامت خود خارج شده و با پیاده روی مختصری خود را به ساحل برسانند و بی آن که نیازی به پرداخت هزینه های اضافی باشد از امکانات موجود در ساحل استفاده کنند. دیگر گزینه پیش روی مسافران ساحل لارا اقامت در آن دسته از هتل هایی است که ساحل ندارند. طبعا استفاده از خدمات این هتل ها هزینه کمتری را برای مسافران در بر خواهد داشت.